یادداشت ها

تعدد زوجات

چرا تعددزوجات؟
?! ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار دختر بین ۳۰ تا ۵۰ سال

?! ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار زن مجرد با سابقه ازدواج(بیوه یا مطلقه)
این زنان معمولا خواستگار مجرد ندارند. چه کنند؟ چرا در مورد تعدد زوجات زود قضاوت می کنیم.

امام خمینی (ره) در کتاب شرح چهل حدیث به نقل از استاد اخلاق بزرگوارشان آیت الله شاه آبادی ، درباره تعدد زوجات اینگونه نوشته اند :

یکی از مشایخ عظام ما (دام ظله) می فرمود که در تعدد زوجات ، که انسان گمان می کند ورود در دنیا و توجه به آن است ، وقتی که انسان به آن مبتلا شد ، می یابد که این یکی از شاهکارهای بزرگی است که انسان را در عین ورود در دنیا از دنیا خارج می کند و از آن منصرف می نماید.

منبع : شرح چهل حدیث ، امام خمینی (ره) ، ص ۵۸۹

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۵ نظرها

  1. سلام و خسته نباشيد. آيا امام خميني كسي را به چند همسري تشويق كردند؟ آيا در هيچ يك از آثارشان به چند همسري تشويق كردند؟ امام خميني چند همسر داشتند؟ ممنون

    1. سلام علیکم خدمت شما دوست بزرگوار عرض کنم که رساله عملیه امام خمینی در باب تعدد احکام مختلفی داره من جمله استحباب تعدد. استاد ایشان آیه الله شاه آبادی که حضرت امام می‌فرمایید استاد عارف کامل ما چنین می‌فرمودند ….. چهار همسر و یک ماهه کالدائم داشتند. نهی از چند همسری هم از ایشان شنیده نشده ولی توصیه خاص در مشورت های خصوصی ایشان را خبر ندارم اساسا هم تعدد دارای شرایطی است به توصیه و تشویق کار حل نمیشود ، شخص میخواهد یک مسئولیت مضاعفی بر دوش خود حمل کند باید زندگی شخصی خود را کاملا بررسی کند و در صورت وجود شرایط و توانمندی انجام اقدام کند. شخص حضرت امام هم ظاهراً یک همسر بیشتر نداشتند .در کتاب چهل حدیث نیز ایشان به نقل از استاد عارف کامل خود میفرمودند: تعدد زوجات هر چند به حسب ظاهر ورود در دنیاست اما در واقع به دلیل سختی هایش خروج از دنیاست

  2. مردا تو خرج یکی موندن اون وقت شما میگی چند همسری
    اگه چند همسری خوبه توصیه می کنم به ادمین خودش چنتا زن بگیره و دخترش هم ۴تا هوو داشته باشه خواهرش و مادرش هم ۴ تا هوو داشته باشن اگه خیلی چند همسری خوبه.
    آنچه بر خود میپسندی بر دیگران بپسند

    1. گفته شده که ساخت مدرسه و بیمارستان کار خوبیه ، یکی پا شد گفت : ما تو خرج شکممون موندیم …. این چه حرفیه ..کسی کسی رو وادار نکرد که بیمارستان بسازه یا مدرسه وقف کنه برای اونی که میتونه باید کاری کنه و باری از دوش جامه انسانی کم کنه و یکی از این مسئولیتها تکفل افراد آسیب پذیر و نسبتا نیازمند است که یک قشر وسیع این گروه را بانوان محترم بخاطر شرایط ویژه فیزیولوژیک و روحی تشکیل می دهند و حداقل نیاز این گروه به غیر مسائل مالی ، محبت دیدن و به عبارتی دوست داشتن و دوست داشته شدن می باشد … که این ویژگی برای زنان جز با ازدواج از راه حلال حاصل نخواهد شد . در غیر اینصورت : لکم دینکم ولی دین ….

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن