فعالیت ها

خلاصه ای از فعالیت واحد پژوهش

بحمد الله متناسب با امکانات و مقدورات مجموعه، فعالیت های زیر انجام شده است:

۱- شبکه مناسبی از موسسات پژوهشی، محققان و نویسندگان هر حوزه شناسایی شده و صحبت های اولیه جهت انجام تحقیقات به صورت مستقل یا مشارکتی صورت گرفته است.

۲- متن قرار داد و فهرست تفصیلی برخی از پژوهش های چشم انداز سال اول، تنظیم شده و منتظر تامین بودجه جهت عقد قرار داد با نویسنده است.

۳- مقرر شد فهرست پژوهش ها در اختیار مرکز پایان نامه های حوزوی، موسسه مطالعات زنان وخانواده حوزه و دیگر مراکز پژوهشی و آموزشی قرار گیرد تا در پیشنهادات تحقیقی خود، به این موضوعات نیز بپردازند و نشست های مشترکی در این زمینه برگزار شده است.

۴- در خصوص کتاب “بررسی آیات، تفاسیر و روایات ” صحبت های نهایی با پژوهشگر این حوزه انجام شده و موضوع در دست اقدام است.

۵- متن اولیه کتاب “مهارت های ارتباطی خانواده های چندهمسری” تدوین شده و در مسیر ویراست و تکمیل است.

۶- متن اولیه کتاب ” سیر تاریخی ایجاد موانع قانونی در تشکیل زندگی چندهمسری و بررسی راههای رفع یا گذر فردی و اجتماعی از آن” آماده شده در مسیر اصلاح و تکمیل است.

۷- متن اولیه کتاب ” آموزش گام به گام از تصمیم فردی تا اقناع خانوادگی و تشکیل زندگی چندهمسری ” ناظر به مخاطبان زن متاهل تدوین شده و در حال ویراست و تکمیل است.

۸- در خصوص کتاب ” مبانی حکمی و عرفانی” صحبت هایی اولیه با پژوهشگر انجام شده و موضوع منتظر ارایه طرح نامه از سوی ایشان است.

۹- با همکاری متخصصان مرکز ملی  پاسخگویی به سوالات دینی نظام سوالات جامعی از ” احکام مبتلابه خانواده های چندهمسری” طراحی شده و متن اولیه کتاب ناظر به ارای مراجع مطرح تدوین و در حال تکمیل است.

۱۰-  با اساتید متخصص در حوزه مبانی عرفانی، طب و روان شناختی رایزنی های اولیه در خصوص ارایه بحث صورت گرفته است.

۱۱- مقاله ” بررسی نقش ازدواج های اولیای الهی در ایجاد و تقویت ارتباطات بین فرهنگی” توسط یکی از پژوهشگران در مقطع دکتری فرهنگ و ارتباطات تدوین و تکمیل شده است.

۱۲- کتاب ” جایگاه تعدد در نظام تفکر دینی” توسط یکی از پژوهشگران تدوین و در حال ویراست و تکمیل است.

۱۳- نوشته های اولیه مقاله ” نقش معماری و مسکن در قوام خانواده های چند همسری ” از منظر تجربه نگاری خانواده های تعدد زوجاتی که در مسکن مشترک یا جداگانه زندگی میکنند آماده شده که در حال ویراست و تکمیل است.

۱۴- صحبت های اولیه با اساتید معماری در مورد ارایه نقشه مناسب این خانواده ها انجام شده و پروژه منتظر تامین اعتبار است.

۱۵- به لطف الهی اثر پیش رو با عنوان “کسر کوثر” به عنوان اولین اثر موسسه منتشر شده و در حال تکمیل است.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن